Zlato prolomilo hranici ceny 1 800 dolarů a stále roste

9. 7. 2020

Během středy 8. července 2020 prolomila cena zlata další pomyslnou hranici, když překonala 1 800 dolarů (42 800 Kč) za trojskou unci. Navíc ceny u termínových kontraktů na zlato jsou nad 1 800 USD už delší dobu.

Růst ceny zlata podporují zprávy o neustále nových ohniscích nákazy novým koronavirem ve světě. Proto investoři považují drahé kovy stále za bezpečné útočiště v období nejistoty. Dalším faktorem jsou klesající úrokové sazby u centrálních bank, které se tím snaží stimulovat ekonomiku před negativními dopady koronavirové krize.

Zlato si za posledních 6 měsíců připsalo zisk 18 % a pokračuje stále nahoru.

Z pohledu cen v amerických dolarech zlato zpevnilo cenu během první poloviny tohoto roku o 18 %. Dle prognóz předních světových analytiků se ještě do konce roku dočkáme prolomení hranice 2 000 dolarů za trojskou unci.

Robert Vlášek, ředitel divize KAPITOL Gold dodává: „V kontextu ekonomických dopadů koronavirové krize je prioritou v dnešní době zabezpečit majetek proti znehodnocení, které mu hrozí více než kdy jindy. Diverzifikace investic do zlata a později i do stříbra je a bude tím správným řešením.“

„Aktuálně je potřeba dát pozor na dluhopisové investice, zejména dluhopisové fondy a korporátní dluhopisy. Přeneseně také na konzervativní finanční produkty, které mají jako podkladové aktivum dluhopisy. U těchto investic se nedá očekávat tak dobré zhodnocení, jako například u cenných kovů.“


Máte zájem o jednorázovou investici do cenných kovů či pravidelné spoření? Obraťte se na naše poradce nebo nás kontaktujte na klientské lince KAPITOL Gold +420 910 902 737 v pracovních dnech od 8:00 do 16:00. Rádi se vám budeme věnovat.

Aktuální cena zlata

27. 6. 2022

$1828.15

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články