Tomáš Baťa

Speciální limitované edice stříbrných mincí budou vzdávat hold a připomínat významné české a československé podnikatele. První pamětní mince této série nese motiv Tomáše Bati, „krále obuvi“ a tvůrce světového obuvnického impéria ve Zlíně.

Autorem motivu je opět akademický sochař a medailér Zbyněk Fojtů, který bezesporu patří mezi nejlepší české návrháře mincí a medailí.

AVERZ

Tomáš Baťa

Tomáš Baťa (1876-1932) byl československý podnikatel, který se svými sourozenci založil v roce 1894 obuvnickou firmu Baťa. Postupně z ní vytvořil rozsáhlý komplex výroby, obchodu, dopravy, služeb a financí. Jeho postupy byly na tehdejší podnikání revoluční a dodnes jsou stále používány jako příklady top managementu. Tomáš Baťa byl ve své době jedním z největších podnikatelů na světě.

STAV MINCÍ AKTUÁLNÍ EMISE

ceska mincovna logo

Česká mincovna je tradičním českým výrobcem a prodejcem pamětních mincí a medailí. Přes dvacet let razí v Jablonci nad Nisou oběžné mince pro český stát, při jejich přípravě se uplatňují tradiční postupy, které čeští mincmistři a rytci vybrušovali po staletí, i moderní technologie světové úrovně.

Svým vznikem navázala na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.

  • Garance původu
  • Garance ryzosti
  • Možnost výkupu

SPECIFIKACE

MateriálStříbro
Emisní náklad1000 ks
Hmotnost*1 trojská unce = 31,1 gramů
Ryzost999 / 1000
Průměr60 mm
Nominální hodnota1 NZ
Prodejní cena2099 Kč

NOMINÁLNÍ HODNOTA

Pamětní mince KAPITOLu jsou legálním platidlem. Základním atributem oficiálních peněz je nominální hodnota a pro sběratelské mince KAPITOLu byl vybrán kamerunský frank.

Kamerunský frank byl zaveden do francouzských kolonií v rovníkové Africe po 2. světové válce a v současnosti je pevně navázán na euro. V rovníkové Africe tuto měnu oficiálně využívá šest států a zaplatíte s ní v dalších deseti sousedících státech.

NOMINÁLNÍ HODNOTA

Pamětní mince KAPITOLu jsou legálním platidlem. Základním atributem oficiálních peněz je nominální hodnota a pro tyto stříbrné mince byl vybrán novozélandský dolar. Novozélandský dolar je zákonným platidlem ostrovního státu Nový Zéland. Novozélandský dolar byl uvolněn do oběhu v roce 1967, kdy nahradil novozélandskou libru. Kromě samotného Nového Zélandu je zákonným platidlem i v dalších zemích spolutvořících Novozélandské království (Niue, Tokelau, Cookovy ostrovy) a Pitcairnových ostrovech. Vše patří pod zámořské území Spojeného království, proto u mincí je profil a jméno královny Alžběty II.

Objednávka

ProduktMnožství

Stříbrná sběratelská mince KapitolTomáš Baťa

odrazují vás jednorázové výdaje?

Ale přesto vás láká investování do vzácných kovů?
Formou pravidelného spoření můžete investovat už od 500 Kč měsíčně