Legendární Keltové

Speciální limitované edice mapují historii mincovnictví v českých zemích od počátku do současnosti. První sada pamětních mincí KAPITOLu nese na averzu motivy nejvýznamnějších keltských sídel – oppidií.

Autorem motivu je akademický sochař a medailér Zbyněk Fojtů, který bezesporu patří mezi nejlepší české návrháře mincí a medailí.

AVERZ

Oppidum Hrazany

Keltské oppidum Hrazany se historicky nacházelo u obce Radíč nedaleko Slapské přehrady. Bylo tvořeno dvěma vrchy Doubí (430 m n. m.) a Červenka (370 m n. m.) se sedlem, které je od sebe odděluje.

Oppidum leželo na důležité obchodní stezce spojující Podunají s Lincií a putovaly po ní karavany až z dalekého jihu. Částečně sloužilo jako strážní pevnost k ochraně pocestných a kupců, kteří procházeli okolo Vltavy k významným keltským střediskům u nás (Stradonice, Závist) nebo v Německu.

K jeho zániku došlo zhruba kolem roku nula, když obyvatelé oppidum postupně opustili kvůli neustále vzrůstajícímu tlaku a výpadů germánských kmenů ze západu.

STAV MINCÍ AKTUÁLNÍ EMISE

ceska mincovna logo

Česká mincovna je tradičním českým výrobcem a prodejcem pamětních mincí a medailí. Přes dvacet let razí v Jablonci nad Nisou oběžné mince pro český stát, při jejich přípravě se uplatňují tradiční postupy, které čeští mincmistři a rytci vybrušovali po staletí, i moderní technologie světové úrovně.

Svým vznikem navázala na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.

  • Garance původu
  • Garance ryzosti
  • Možnost výkupu

SPECIFIKACE

MateriálZlatoStříbro
Emisní náklad50 ks100 ks
Hmotnost*1 trojská unce = 31,1 gramů*1 trojská unce = 31,1 gramů
Ryzost999.9 Fine Gold925 / 1000
Průměr60 mm60 mm
Nominální hodnota5000 KF1000 KF
Prodejní cena54 990 Kč1 690 Kč

NOMINÁLNÍ HODNOTA

Pamětní mince KAPITOLu jsou legálním platidlem. Základním atributem oficiálních peněz je nominální hodnota a pro sběratelské mince KAPITOLu byl vybrán kamerunský frank.

Kamerunský frank byl zaveden do francouzských kolonií v rovníkové Africe po 2. světové válce a v současnosti je pevně navázán na euro. V rovníkové Africe tuto měnu oficiálně využívá šest států a zaplatíte s ní v dalších deseti sousedících státech.

NOMINÁLNÍ HODNOTA

Pamětní mince KAPITOLu jsou legálním platidlem. Základním atributem oficiálních peněz je nominální hodnota a pro sběratelské mince KAPITOLu byl vybrán kamerunský frank. Kamerunský frank byl zaveden do francouzských kolonií v rovníkové Africe po 2. světové válce a v současnosti je pevně navázán na euro. V rovníkové Africe tuto měnu oficiálně využívá šest států a zaplatíte s ní v dalších deseti sousedících státech.

Objednávka

ProduktMnožství

Stříbrná sběratelská mince KAPITOLOppidum Hrazany

Zlatá sběratelská mince KAPITOLOppidum Hrazany

odrazují vás jednorázové výdaje?

Ale přesto vás láká investování do vzácných kovů?
Formou pravidelného spoření můžete investovat už od 500 Kč měsíčně