10 důvodů, proč v dnešní době investovat do zlata

6. 10. 2021

Nabízíme vám 10 doporučení, proč byste měli udělat dobré rozhodnutí a začít investovat do zlata:

  1. Ochrana před inflací – zlato je z historického hlediska výborným nástrojem k zajištění proti inflaci, jelikož jeho cena má tendenci stoupat, kdykoli náklady na živobytí rostou.
  2. Diverzifikace portfolia – vždy je lepší investovat do více finančních nástrojů. Doporučuje se zařadit do svého investičního portfolia zlato, které reaguje na situace na trhu přesně opačně jako akcie. Tedy pokud padají akcie, roste poptávka po zlatě.
  3. Zlato je dostupné pro každého – aktuálně existuje mnoho způsobů jak investovat do rostoucí ceny zlata. Lze pořídit fyzické mince a slitky formou jednorázového nákupu, i nakupovat metodou postupného investování.
  4. Strategická investice – Zlato bylo a vždy bude nejvzácnější drahý kov na světě. I proto jej drží všechny centrální banky světa a každý výkyv poklesu ceny využívají k navýšení svých zlatých rezerv.
  5. Omezená nabídka – Zlata je omezené množství, těžba je nyní na vrcholu a očekává se, že bude postupně klesat. Nákup zlata v dnešní době se jeví jako skvělá varianta, jak v budoucnu na jeho prodeji vydělat.
  6. Rostoucí poptávka – Právě nízká cena tohoto drahého kovu zvedá poptávku nejenom ze strany individuálních investorů, ale také světových centrálních bank.
  7. Likvidita – zlato je velmi likvidní, lze jej kdekoli na světě snadno vyměnit za peníze.
  8. Nízké úrokové sazby – termínované účty a většina konzervativních investic mají tak nízké úrokové sazby, že zhodnocení těchto investic je daleko nižší než růst inflace. Na každé snížení úrokových sazeb reaguje zlato růstem z důvodu růstu peněžní nabídky v ekonomice.
  9. Růstová reakce na oslabování amerického dolaru – Ačkoli je americký dolar jednou z nejdůležitějších světových rezervních měn, když hodnota dolaru klesá, dochází k růstu cen komodit.
  10. Stabilní investice – Zlato je pravděpodobně nejstabilnější investicí a komoditou na světě. V případě krachu měnového a bankovního systému nabízí možnost ochrany před ztrátou hodnoty papírových aktiv.

Vsadit na zlato je tedy v současném neklidném světě správná volba!


Pokud máte zájem investovat do cenných kovů, obraťte se na naše investiční specialisty nebo nás kontaktujte na klientské lince KAPITOL Gold +420 910 902 737 v pracovních dnech od 8:00 do 16:00. Rádi se vám budeme věnovat.

Aktuální cena zlata

25. 3. 2024

$2177.018.51%YTD

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články