Cena zlata by mohla do konce roku překonat historický rekord

23. 11. 2021

Cena zlata během podzimu lehce rostla a dosáhla na pětiměsíční maxima na úrovni 1 870 USD za trojskou unci. Současné ochlazení růstu zlata a stříbra v tomto týdnu způsobilo posílení amerického dolaru.

To je dobrá zpráva, protože prodlužuje to prostor pro levné nákupy obou kovů.

Proč zmiňujeme vhodnost investic do cenných kovů?

Analytici švýcarské Credit Suisse očekávají, že zlato může atakovat svůj letošní vrchol na úrovni 1 917 dolarů z června. To sebou přinese pozitivní náladu, díky které pak vyrazí prudce vzhůru a může bez problémů pokořit rekordní hodnoty 2 075 dolarů za unci z loňska.

Velmi podobný výhled na nejbližší měsíce má skupina analytiků z francouzské Société Générale. Jejich odhad je střízlivější, když si myslí, že ceny zlata tento rok zakončí těsně pod 2 000 dolarů. Podle nich se tu otvírá prostor pro zhodnocení kolem 10 % do konce roku.

Výkonný ředitel singapurské společnosti Global CIO Office, Gary Dugan, se médiím vyjádřil, že podle jeho názoru zlato se v příštích několika měsících dostane zpět na dva tisíce dolarů. Dugan má přes 30 let zkušeností na vedoucích pozicích v předních světových společnostech poskytujících finanční služby, jako jsou JPMorgan, Barclays a Merill Lynch, to uvedl to před pár dny v pořadu Bloomberg Markets.

Inflace podporuje investice do zlata

Globálně rostoucí inflace, kterou tlačí vzhůru ceny energií, ale také třeba stavebních materiálů a elektrotechnický komponentů spolu s narušeným dodavatelskými řetězci, zhoršuje celkově již tak špatnou situaci globální ekonomiky.

Zatím funguje určitá setrvačnost, ale řada spouštěčů může situaci velmi rychle změnit. Posilovat podíl v investičních kovech je velmi rozumné.

Doporučujeme se zaměřit na přísnou diverzifikaci svých rezerv a majetku. Ten, kdo to udělá, tak přicházející bouři bezpečně přežije. Nemusíme připomínat, že výrazný podíl v této diverzifikaci sehrávají investiční kovy, a to zejména zlato.


Pokud máte zájem investovat do cenných kovů, obraťte se na naše investiční specialisty nebo nás kontaktujte na klientské lince KAPITOL Gold +420 910 902 737 v pracovních dnech od 8:00 do 16:00. Rádi se vám budeme věnovat.

Aktuální cena zlata

25. 3. 2024

$2177.018.51%YTD

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články