Legendární Keltové II.

Speciální limitované edice mapují historii mincovnictví v českých zemích od počátku do současnosti. I druhá sada pamětních mincí KAPITOLu nese na averzu motivy nejvýznamnějších keltských sídel – oppidií.

Autorem motivu je opět akademický sochař a medailér Zbyněk Fojtů, který bezesporu patří mezi nejlepší české návrháře mincí a medailí.

AVERZ

Oppidum Stradonice

Oppidum u Stradonic bylo jedno z nejvýznamnějších keltských oppid na území Čech. Nacházelo se na náhorní plošině vrchu Hradiště v nadmořské výšce 380 m a rozlohou mělo více než 90 hektarů.

V základech tehdy budovaného opevnění byla nalezena hliněná forma pro odlévání zlatých mincí, která dokazuje vyspělost zdejšího osídlení ještě v době, kdy sídliště nebylo ohrazené. Místo je od roku 1965 je chráněno jako kulturní památka.

STAV MINCÍ AKTUÁLNÍ EMISE

ceska mincovna logo

Česká mincovna je tradičním českým výrobcem a prodejcem pamětních mincí a medailí. Přes dvacet let razí v Jablonci nad Nisou oběžné mince pro český stát, při jejich přípravě se uplatňují tradiční postupy, které čeští mincmistři a rytci vybrušovali po staletí, i moderní technologie světové úrovně.

Svým vznikem navázala na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.

  • Garance původu
  • Garance ryzosti
  • Možnost výkupu

SPECIFIKACE

MateriálStříbroZlato
Emisní náklad500 ks50 ks
Hmotnost*1 trojská unce = 31,1 gramů*1 trojská unce = 31,1 gramů
Ryzost925 / 1000999.9 Fine Gold
Průměr37 mm37 mm
Nominální hodnota1000 KF5000 KF
Prodejní cena2 420 Kč64 900 Kč

NOMINÁLNÍ HODNOTA

Pamětní mince KAPITOLu jsou legálním platidlem. Základním atributem oficiálních peněz je nominální hodnota a pro sběratelské mince KAPITOLu byl vybrán kamerunský frank.

Kamerunský frank byl zaveden do francouzských kolonií v rovníkové Africe po 2. světové válce a v současnosti je pevně navázán na euro. V rovníkové Africe tuto měnu oficiálně využívá šest států a zaplatíte s ní v dalších deseti sousedících státech.

NOMINÁLNÍ HODNOTA

Pamětní mince KAPITOLu jsou legálním platidlem. Základním atributem oficiálních peněz je nominální hodnota a pro sběratelské mince KAPITOLu byl vybrán kamerunský frank. Kamerunský frank byl zaveden do francouzských kolonií v rovníkové Africe po 2. světové válce a v současnosti je pevně navázán na euro. V rovníkové Africe tuto měnu oficiálně využívá šest států a zaplatíte s ní v dalších deseti sousedících státech.

Objednávka

ProduktMnožství

Stříbrná sběratelská mince KAPITOLOppidum Stradonice

Zlatá sběratelská mince KAPITOLOppidum Stradonice

odrazují vás jednorázové výdaje?

Ale přesto vás láká investování do vzácných kovů?
Formou pravidelného spoření můžete investovat už od 500 Kč měsíčně