Zlato má pozitivní prognózy i v roce 2020

2. 1. 2020

Důvodů, proč se dá očekávat další růst ceny zlata, je hned několik. První z nich naznačuje komoditní analytik Ole Hansen ze Saxo Bank, který vyjádřil obavu z negativních výnosů u dluhopisů. Centrální banky v rámci diverzifikace portfolia a devizových rezerv zvyšují poptávku a nakupují zlato.

Prezident německé Bundesbanky, pan Jens Weidmann, médiím prozradil, že základem pro stabilitu mezinárodního měnového systému je dostatečná rezerva ve zlatě. Nizozemská centrální banka ve svém prohlášení uvedla, že zlato v rozvahách centrálních bank posiluje jejich důvěryhodnost u investorů ze soukromého sektoru.

Zvyšování podílu zlatých rezerv schválilo i vedení předních světových velmocí, jako je Rusko a Čína. Chování centrálních bank může být dobrým vodítkem pro rozložení rezerv občanů. Ostatně centrální banky jsou významnými tvůrci trhu a podle jejich chování lze odhadnout další vývoj.

Chování centrálních bank může být dobrým vodítkem pro soukromé investory.

V letošním roce se na trhu zcela jistě projeví i nejistota, protože investoři stále neví, jaký dopad bude mít neustále odsouvaný brexit. V druhé polovině roku bude v USA probíhat volba prezidenta a z historie víme, že tato očekávaná politická situace téměř vždy budí obavy, které se projeví kapitálovému trhu.

V těchto dobách investoři raději volí jistotu v podobě drahých kovů. A zvýšená poptávka požene cenu zlata nahoru. Nejodvážnější prognózy mluví dokonce i o atakování hranice 2 000 dolarů za trojskou unci zlata.

Aktuální cena zlata

29. 9. 2020

$1882.5219.1%YTD

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články