Vloni byl rekordní rok numismatiky

25. 6. 2020

Investoři se již těší na uvolnění omezení v rámci koronaviru Covid19, aby mohli cestovat na letošní aukce a dražby historických mincí, bankovek, medailí a ostatních cenných numismatických předmětů.

To stejné řeší i majitelé aukčních síní a s napětím očekávají, zda dokáže být letošní rok stejně úspěšný, jako loňský, kdy se celková hodnota dražených předmětů vyšplhala na rekordních půl miliardy korun.

Nejvzácnější dražené předměty byly:

  • zlatá korunovační medaile z roku 1743, vydaná u příležitosti korunovace Marie Terezie v Praze,
  • zlatý pětidukát Rudolfa II. z roku 1606 z mincovny v Praze, pocházející ze staré prvorepublikové sbírky.

O obě numismatické relikvie byl mezi investory velký zájem. Nakonec se vydražily za stejnou cenu 288 tis. eur a v přepočtu musel každý nový majitel sáhnout do peněženky pro cca 7,5 mil. korun.

„Kvalitní sběratelský materiál je nedostatkové zboží, a tak ceny u jedinečných mincí, medailí či bankovek dosahují rekordních částek. Cenově roste i běžnější materiál, ale spíše v dobré zachovalosti. Sběratelé a investoři si raději připlatí za sbírkový stav,“ říká spoluzakladatel aukčního domu Macho & Chlapovič, pan Elizej Mach.


Nás významný obchodní partner, Česká mincovna, má ve svém portfoliu také velmi významné sběratelské mince či medaile. Pokud máte o tento druh investic zájem, kontaktujte naše poradce z divize KAPITOL Gold. Případně nám zavolejte na klientskou linku +420 910 902 737 v pracovních dnech od 8:00 do 16:00. Rádi se vám budeme věnovat.

Aktuální cena zlata

27. 6. 2022

$1828.15

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články