Sci-fi nebo realita? Bude se zlato a platina jednou těžit na asteroidech?

20. 7. 2020

O vědecky ověřené zprávě, že zlato pochází z vesmíru a na naši planetu se dostalo dopadem několika asteroidů před mnoha miliony let, jsme vás informovali v dřívějším článku.

Již v 19. století byl objeven asteroid, které poletuje mezi Jupiterem a Marsem. Dostal název Psyché 16 a nedávno jej NASA označila za potenciálně důležitý, protože kromě dalších významných surovin nese obrovské množství zlata a platiny.

„Vědecká hodnota Psyche 16 je velmi vysoká. Dá se spekulovat, že asteroid by mohl být jedním ze stavebních bloků sluneční soustavy“, sdělili vědci z NASA médiím.

Podle některých těžebních společností by těžba na asteroidu byla nejen výzvou, ale zároveň lukrativní alternativa ke zdrojům a zásobám na Zemi. Asi většina z nás viděla film Armageddon, kdy neohrožená parta těžařů navrtává asteroid, aby zachránili Zemi.

Asteriod nese podle prvních odhadu takové množství zlata, že na každého člověka na planetě je to v přepočtu několik tun.

„Je to příští průmyslový boom“, řekl zakladatel nové těžební společnosti Asteroid a dodává:“ Jakmile nastavíte infrastrukturu, jsou možnosti téměř nekonečné. Je tu astronomické množství peněz, které by měli ti odvážní vydělat, aby se postavili výzvě těžby na asteroidech“.

Podle nových poznatků to vypadá, že ekonomickou krizi by mohl zachránit zmíněný asteroid Psyché 16, jehož „zlatá a platinová hodnota“ se nedá zcela přesně vypočítat. První odhady ale mluví o několika tunách zlata na každého obyvatele planety. To už je dostatečně velká výzva, proč v tomto projektu pokračovat.

Naštěstí se asteroid Psyché 16 pohybuje v takové vzdálenosti od Země, že nepředstavuje bližší ohrožení naší planety. I tak chce NASA uskutečnit misi nazvanou Discovery Mission a dosáhnout asteroidu v roce 2026. V plánu je Psyche 16 pozorovat a studovat z dálky, než se k asteroidu vypraví speciální kosmický robot. Sběr dat bude prozatím pouze vědecký. Je jasné, že těžba ve větším rozsahu není zatím technicky možná.


Pozemské zlato však můžete stále kupovat od světově ověřených rafinérií prostřednictvím poradců KAPITOLu. Nebo nás kontaktujte na klientské lince KAPITOL Gold +420 910 902 737 v pracovních dnech od 8:00 do 16:00. Rádi se vám budeme věnovat.

Aktuální cena zlata

27. 6. 2022

$1828.15

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články