Původ zlata? Je prokázáno, že pochází z vesmíru

22. 11. 2019

V srpnu roku 2017 byly mobilizovány všechny hvězdárny a astronomické laboratoře na celém světě, aby se zaměřily na zachycený výbuch ve vesmíru v málo známé galaxii NGC 4993. Nejlepší data, získaná z dalekohledů umístěných v Chille, byla následně několik týdnů analyzována na více než 70 observatořích.

Vědci pak potvrdili, že došlo k neobvyklé silné srážce dvou neutronových hvězd. S nadsázkou se mluví o třesku v „kosmické kovárně.“ Výsledky vlnové délky spektra této kataklyzmatické exploze přinesly jasnou odpověď, že mezi troskami vymrštěnými do vesmíru je mimo jiné i zlato a další drahé kovy.

Srážka dvou hvězd vytvořila zlato o hmotnosti planety Země

Profesor warwické univerzity nedaleko britského Birminghamu a současně vedoucí člen velké skupiny astronomů, pan Andrew Levan, médiím sdělil: „Srážka mohla vytvořit tak obrovskou masu zlata, která odpovídá přibližně hmotnosti Země.“

Díky těmto důležitým poznatkům bylo jasně prokázáno, jak ve vesmíru vzniklo zlato a další drahé kovy. Současné zlaté doly po celém světě jsou na místech, kam v pradávné historii dopadaly meteority a jejich úlomky, obsahující zlato.

Zdroj: celý článek (v angličtině) o vzniku zlata ve vesmíru naleznete na stránkách Financial Times.

Aktuální cena zlata

7. 10. 2021

$1753.67

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články