Poděkujte darováním medaile a ještě přispějete na charitu

1. 6. 2020

Ušil pro vás někdo roušky? Nosil vám léky a nákup? Jezdil po městě s dezinfekcí? Chcete poděkovat za osobní nasazení v době nouzového stavu? Předejte mu dárek trvalé hodnoty s věnováním, které mu bude navždy připomínat složitou dobu, kdy stál v první řadě.

S tímto úmyslem spojily nyní síly Česká mincovna a Český červený kříž. Impulzem se pro oba partnery stala nejenom aktuální tíživá situace, ale i skutečnost, že na 8. května připadá Světový den Červeného kříže a Červeného půlměsíce.

Averz zlaté děkovné medaile

Medaile s portrétem Florence Nightingalové, patronky ošetřovatelek, na reversu a slovy díků v několika světových jazycích na aversu je z dílny výtvarníka Martina Daška. Česká mincovna ji razí v mosazi, ve stříbře a ve zlatě. Mosazná a stříbrná medaile má průměr 37 milimetrů. Hmotnost stříbrné medaile je 1 troyská unce (31,1 gramu). Medaili v ryzím zlatě razí Česká mincovna o velikosti dukátu s průměrem 20 milimetrů a váhou 3,49 gramu. Prodávat se budou za 199, 1690 a 8990 korun.

Ten, kdo si medaili pořídí, poděkuje hned dvakrát, obdarovanému a Českému červenému kříži. Podíl na výtěžku z prodeje těchto medailí získá totiž tato organizace na konkrétní vybavení, které vylepší péči v sociálních a zdravotnických zařízeních, zejména pro starší občany.

Mincovna bude medaile razit v neomezeném nákladu. „Poděkovat můžete nejen za osobní přístup a nasazení v době pandemie, ale za jakýkoli čin, pokud chcete věnovat obdarovanému památku trvalé hodnoty. Můžete vepsat i osobní věnování konkrétní osobě,“ podotkla Lenka Klimentová, tisková mluvčí České mincovny.

KAPITOL Gold je exkluzivním obchodním partnerem České mincovny a v případě zájmu vám naši poradci rádi pomohou s objednávkou děkovné medaile.

Zdroj: Česká mincovna a tisková zpráva ČTK

Aktuální cena zlata

27. 6. 2022

$1828.15

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články