Druhá sada sběratelských mincí KAPITOLu již v prodeji

25. 11. 2020

Přes naši divizi KAPITOL Gold, která se zabývá zprostředkováním investic do cenných kovů, jako je zlato, stříbro a platina, jsme v červenci spustili prodej vlastních sběratelských mincí KAPITOL.

“Protože jsme byli první finančně poradenskou společností, která se do tohoto projektu pustila, sledovali jsme s jistými obavami spuštění našeho e-shopu a první prodej unikátních sběratelských mincí KAPITOLu,“ řekl Ing. Michal Pobuda, předseda představenstva.

„Byli jsme upřímně překvapení zájmem našich poradců a jejich klientů, protože se po mincích doslova zaprášilo. Všech 100 kusů stříbrné verze jsme prodali během jediného dne a více než 40 zlatých mincí jsme expedovali našim klientům během prvního týdne. Posledních pár kusů zlaté mince se pak prodalo během září. Řada sběratelů zatoužila mít doma kompletní sbírku, zlatou i stříbrnou minci dohromady,“ doplňuje pan Pobuda.

Speciální limitované edice mapují historii mincovnictví v českých zemích od počátku do současnosti. První dvě sady pamětních mincí KAPITOLu nesou na averzu motivy nejvýznamnějších keltských sídel (oppidií). Na reverzu jsou doplněny historickou podobou mincí. Na první byla mince Biatec, na nové sadě je mince Statér, jejíž kořeny sahají do starověkého Řecka.

Druhá emise mincí KAPITOLu nese motivy starověké mince Statér

Robert Vlášek, ředitel divize KAPITOL Gold, sdělil: „Autorem motivu u druhé mince je opět akademický sochař a medailér Zbyněk Fojtů, který bezesporu patří mezi nejlepší české návrháře mincí a medailí. Za ražbou stojí náš silný obchodní partner Česká mincovna, která je držitelem licence České národní banky na ražbu oficiálních peněz pro český trh.”

“Jsme rádi, že se potvrdil odhad odborníků, protože investiční mince KAPITOLu mají zajímavý motiv a provedení, a jde o sběratelský velmi zajímavý produkt.”

Druhá emise obsahuje opět jen 50 zlatých mincí a díky velké poptávce o stříbrné mince jsme rozhodli zvýšit počet stříbrných na 500 kusů. V případě zájmu o tyto unikátní sběratelské mince se obraťte na poradce KAPITOLu nebo si ji objednejte na našem e-shopu.

Video-příběh, jak vznikají unikátní sběratelské mince KAPITOLu.

LEGENDÁRNÍ KELTOVÉ – popis druhé sběratelské mince KAPITOLu

Reverz – Statér

Statér byla starověká váhová jednotka a mince, ražená ze zlata i stříbra a užívaná v Řecku i v celém Středomoří. V klasické době odpovídal statér dvěma drachmám, jako váhová jednotka se pohyboval mezi 10 a 16 gramy. Jako statéry se označují patrně nejstarší maloasijské mince, ražené z elektra (slitiny zlata a stříbra), i keltské zlaté „duhovky“, které se našly i na českém území.

Averz – Oppidum Stradonice

Oppidum u Stradonic bylo jedno z nejvýznamnějších keltských oppid na území Čech. Nacházelo se na náhorní plošině vrchu Hradiště v nadmořské výšce 380 m a rozlohou mělo více než 90 hektarů. V základech tehdy budovaného opevnění byla nalezena hliněná forma pro odlévání zlatých mincí, která dokazuje vyspělost zdejšího osídlení ještě v době, kdy sídliště nebylo ohrazené. Bohužel na přelomu letopočtu oppidum dobyli a vypálili Markomani.

Místo je od roku 1965 je chráněno jako kulturní památka.

Nominální hodnota

Pamětní mince KAPITOLu jsou legálním platidlem. Základním atributem oficiálních peněz je nominální hodnota a pro sběratelské mince KAPITOLu byl vybrán kamerunský frank.

Kamerunský frank byl zaveden do francouzských kolonií v rovníkové Africe po 2. světové válce a v současnosti je pevně navázán na euro. V rovníkové Africe tuto měnu oficiálně využívá šest států a zaplatíte s ní v dalších deseti sousedních státech.


KAPITOL, a.s. je česká společnost s 25letou historií ve svém oboru. Patří do významné finanční skupiny Vienna Insurance Group (VIG).  Stejně jako KAPITOL, patří do VIG také nejvýznamnější pojišťovací společnosti rakouského a českého trhu, jako jsou Wiener Städtische nebo Kooperativa. Akcionáře společnosti KAPITOL tvoří Kooperativa (70 % akcií) a zbývajících 30 % akcií vlastní rakouský LPV-HOLDING.

Díky spolupráci s předními pojišťovnami v ČR, finančním koncernem VIG, významnými bankovními domy a dalšími investičními partnery si KAPITOL zajistil zcela unikátní postavení na trhu finančního poradenství.

Aktuálně má KAPITOL přes 2 500 spolupracovníků na více než 50 pobočkách po celé České republice.

Aktuální cena zlata

10. 5. 2021

$1834.61

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články