Češi v karanténě nakupují mimo jiné i zlato a stříbro

20. 3. 2020

Dle průzkumu nákupního rádce a srovnávače cen Heureka.cz mají Češi v době státem nařízené karantény největší zájem o zboží pro udržování kondice v domácím prostředí. Velký zájem mají i o počítače, herní konzole a televize. Prodeje vzrostly rovněž u domácích pekáren a fenoménem se staly šicí stroje, protože lidé šijí především ochranné roušky. A nemalý zájem v řádu několika desítek procent stoupl i o stříbro a zlato.

Nejprodávanější typy zboží:
1. činky
2. domácí pekárny
3. respirátory, masky, roušky
4. investiční stříbro
5. herní konzole
6. mrazáky
7. šicí stroje
8. čističky vzduchu a zvlhčovače
9. multifunkční zařízení
10. krmivo pro psy
11. běžecké pásy
12. elektronické knihy
13. investiční zlato a stříbro
14. krmivo a vitamíny pro kočky
15. kondomy a sexuální pomůcky

Důvodem nákupů investičních kovů jsou výhodné aktuální ceny na trhu a optimistické prognózy. Téměř všichni investoři stále vnímají zlato a stříbro jako vhodnou komoditu pro tento rok.

Například investiční banka Goldman Sachs médiím sdělila: „Dále udržujeme náš růstový výhled pro zlato, protože větší než předpokládaný otřes světové ekonomiky zřejmě povede k většímu odporu vůči rizikovým aktivům.“ Analytici banky snížili své tříměsíční a šestiměsíční předpovědi o 100 dolarů na 1 600-1 650 dolarů za unci, ale roční výhled ponechali na původních 1 800 dolarech.

Máte zájem o jednorázovou investici do cenných kovů či pravidelné spoření? Obraťte se na naše poradce nebo nás kontaktujte na klientské lince KAPITOL Gold +420 910 902 737 v pracovních dnech od 8:00 do 16:00. Rádi se vám budeme věnovat.

Aktuální cena zlata

7. 10. 2021

$1753.67

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články