Zlato vrostlo na rekordních 1 730 dolarů za unci, +12 % od začátku roku

24. 4. 2020

Globální strach z šíření koronaviru a obavy z ekonomických dopadů vládních restrikcí vedou k silným propadům na finančních trzích a velkým výprodejům. Akciové indexy na většině trhů oslabily o desítky procent. Pokles cen je citelný i v sektoru korporátních dluhopisů kvůli obavám o budoucnost společností, které musely přerušit nebo výrazně omezit produkci.

Na komoditních trzích se v současnosti nejvíce mluví o obchodní válce mezi ropnými velmocemi, jako je Saudská Arábie, Rusko a Spojené státy americké. To zapříčinilo pád cen ropy, které padly na nejnižší hodnoty za posledních 25 let.

Cena zlata tento týden překonala 1 730 dolarů za trojskou unci, což je nejvíce za posledních 7 let!

Obchodníci se v těchto dobách uchylují k nákupu tradičních uchovatelů hodnot, jakým jsou cenné kovy. Cena zlata od začátku roku zpevnila o více než 12 procent a tento týden se vyšplhala na rekordních 1 730 dolarů za trojskou unci, což je nejvíce za posledních 7 let.

Světově uznávaní odborníci poukazují na fakt, že přetrvávající pandemie a s ní spojené možné prodloužení blokovacích omezení by mohlo prodloužit krizi a propad akciových titulů by mohl ještě nějakou dobu pokračovat. Bank of America dokonce zvýšila výhled cen zlata v 18měsíčním horizontu z 2 000 dolarů na 3 000 dolarů za unci, což dává investorům do zlata a dalších cenných kovů velký prostor pro růst.

Máte zájem o jednorázovou investici do cenných kovů či pravidelné spoření? Obraťte se na naše poradce nebo nás kontaktujte na klientské lince KAPITOL Gold +420 910 902 737 v pracovních dnech od 8:00 do 16:00. Rádi se vám budeme věnovat.

Aktuální cena zlata

27. 6. 2022

$1828.15

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články