Vyžene krize cenu zlata až nad 5 000 dolarů?

5. 5. 2020

Dalo by se říct, že se zlato stalo žhavým zbožím v době pandemie. Kdo měl rezervy, začal do zlata a drahých kovů investovat víc, než před krizí.

Je to logický krok k zabezpečení svých peněz, rodin a budoucích generací, protože zlato a další cenné kovy jsou v době krize uchovatelem hodnoty. Z těchto důvodů je investiční zlato a stříbro jedna z nejprodávanějších položek v době pandemie koronaviru COVID-19.

Analytici předpovídají, že po obnovení těžby vyletí ceny investičního zlata strmě vzhůru.

Dalším dopadem pandemie je omezení nebo dokonce přerušení těžby zlata. Podobný problém řeší i světově známé švýcarské rafinerie PAMP nebo Argor-Heraeus. Analytici předpovídají, že po obnovení těžby vyletí ceny investičního zlata strmě vzhůru.

Nyní je jedna z posledních možností k nákupu zlata za příznivé ceny. Aktuálně se cena zlata pohybuje okolo hranice 1 700 dolarů za trojskou unci. Díky zvýšené poptávce v době pandemie přisuzují odborníci zhodnocení maximální potenciál. Velcí optimisté očekávají do pěti let ceny zlata až 20 000 za trojskou unci, umírněnější odhady se pohybují kolem 5 000 dolarů.


 Máte zájem o jednorázovou investici do cenných kovů či pravidelné spoření? Obraťte se na naše poradce nebo nás kontaktujte na klientské lince KAPITOL Gold +420 910 902 737 v pracovních dnech od 8:00 do 16:00. Rádi se vám budeme věnovat.

Aktuální cena zlata

7. 10. 2021

$1753.67

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články