Využijte současné stagnace výhodných cen zlata a stříbra

25. 3. 2021

Správná diverzifikace rezerv je v dnešní době extrémně důležitá, role zlata a dalších investičních kovů je zcela nezastupitelná. Zlato se za poslední dobou drží okolo 1 710 – 1 740 USD; stříbro se obchoduje za 25 – 26 USD za trojskou unci. Myslíme si, že je vhodná doba využít stagnace cen na trhu a drahé kovy doplnit do investičního portfolia.

Nabízíme několik informací, na základě kterých si myslíme, že cena investičních kovů půjde v dohledné době směrem vzhůru:

  • Ekonomika USA je ve znamení fiskální stimulace. Prezident Joe Biden uvolňuje na podporu hospodářství v první vlně přibližně 1.9 bilionu dolarů. V blízké budoucnosti plánuje americká vláda uvolní další 2 biliony dolarů na podporu čisté energie. Podle předního univerzitního profesora a analytika Arkadiuzse Sierońa masivní výdaje zvýší HDP USA jen velmi krátkodobě. Cena zlata v takovém případě zcela nepochybně vzroste kvůli vysokým dluhům.
  • V roce 2020 došlo k největšímu rozšíření nabídky peněz v dějinách USA. Hotovost, včetně vkladů na běžných účtech, se rozmnožila ze čtyř bilionů dolarů na 16 bilionů. Není proto divu, že americké dluhopisy, které zohledňují inflaci, jdou na dračku. Zahraniční investoři se připravují na velký inflační šok a radí spíše obezřetnost a diverzifikaci rizik.
  • Rusové se ještě více zajistí zlatem. Ruské ministerstvo financí dalo svému Fondu národního bohatství povolení k diverzifikaci aktiv a investicím do zlata a dalších drahých kovů. Má to být součástí širšího plánu na odstranění amerického dolaru ze státních rezerv. Zlato je nyní druhou největší složkou devizových rezerv za eurem (asi 23 %).
  • Polská národní banka nakoupí 100 tun zlata. Chce zdůraznit sílu země. Celkem tak polské zásoby zlata dosáhnou 330 tun.
  • Goldman Sachs upravila prognózu zlata na 2 200 USD za unci. Banka dále věří ve slabý americký dolar a tím pádem podle ní existuje prostor pro další růst ceny zlata.

Dle aktuálního vývoje na trhu odhadujeme nástup býčího trendu, velmi pravděpodobně už začátkem léta. Do té doby doporučujeme přikupovat zlato a stříbro za nezvykle příznivé ceny.

Většina prognóz se shoduje, že zlato by v tomto roce mělo růst zhruba k úrovni 2 200 až 2 400 USD/oz. V případě stříbra se očekává dosažení hladiny 30 – 35 USD/oz.


Pokud máte zájem investovat do cenných kovů, obraťte se na naše poradce nebo nás kontaktujte na klientské lince KAPITOL Gold +420 910 902 737 v pracovních dnech od 8:00 do 16:00. Rádi se vám budeme věnovat.

Aktuální cena zlata

2. 3. 2023

$1831.50.29%YTD

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články