VERISCAN — ověřte si velmi jednoduše pravost zlatého slitku

13. 8. 2019

Abyste při investici do cenných kovů eliminovali riziko a mohli si rychle a jednoduše ověřit, zda investiční slitek není falzifikát, máme pro vás jednoduchý návod. Švýcarská rafinérie PAMP, přední výrobce a dodavatel investičních kovů na světě, vyvinula unikátní technologii VERISCAN. V překladu se jedná o složení dvojice slov – verifikace (ověření) a skenování.

Při výrobě získá každý slitek zcela unikátní povrch, kterým se liší od ostatních. Jako například oční sítnice nebo otisk prstu. Technologie VERISCAN využívá tuto jedinečnou topografii kovu, kterou speciální scanner načte do databáze.

Menší slitky mají v centrálním katalogu firmy PAMP uložen povrch z obou stran a bez obalu, ale i s obalem. U větších slitků o hmotnosti 250 gramů (a více) je uloženo do databáze všech šest stran výrobku z důvodu lepší identifikace a zvýšení spolehlivosti.

Tento unikátní postup ověřování přináší výhody jak prodejcům, tak investorům. Před nákupem lze každý povrch slitku načíst pomocí aplikace mobilního telefonu (pro Apple iPhone) nebo ve scanneru se speciálním programem. S připojením na internet se během pár vteřin aplikace s načteným snímkem zlata propojí s databází PAMP a vy budete vědět, že kupujete originální a ověřené investiční zlato.

Pro ověření pravosti zlatého slitku vám stačí aplikace VERISCAN v mobilním telefonu.

Naopak distributorům to dává jistotu i při zpětném výkupu, že jsou slitky bez úprav či poškození. Zlato se nemusí složitě tavit a ověřovat jeho ryzost.

Nízké náklady a jednoduchost používání jsou hlavními výhodami tohoto nového systému. Navíc při ověřování nedochází k poškození obalu, který je zároveň certifikátem ke slitku, a samotný slitek není nijak označen nebo poškozen. K ověřování může docházet opakovaně, například podle toho, jak mění majitele. Systém dokáže rozeznat i běžné škrábance na obalu či drobné změny, které mohou časem vzniknout.

My v KAPITOLu dodáváme svým klientům zlaté slitky také z rafinerie PAMP. V rámci klientského servisu vždy před odesláním pečlivě zkoumáme, zda nebyl obal poškozen a ověřujeme ryzost slitku přes technologii VERISCAN.

Video s českým komentářem od IBIS: https://youtu.be/f1xsn41Osh0

Aktuální cena zlata

14. 9. 2021

$1791.2

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články