Stále více českých milionářů investuje do zlata

3. 12. 2019

Podle studie Wealth Report 2019, kterou již devátým rokem mapuje J&T Banka, je v České republice více než 30 tisíc dolarových milionářů. Ze statistik vyplývá, že to jsou lidé s věkem přes 50 let, převážně muži s vysokoškolským vzděláním a s disponibilním majetkem více než 1 milion dolarů (cca 23 mil. korun). Většina z nich za rok 2018 zhodnotila majetek díky dobrým investicím v průměru 3-9 %.

Díky zkušenostem a rozsáhlým informacím od bankéřů, privátních investičních poradců, obchodních partnerů a dalších specialistů tihle lidé cítí zpomalení ekonomiky a predikují příchod krize v horizontu dvou let. „Na rozdíl od běžných klientů vidí tihle lidé krizi i jako příležitost, jak vydělat a zhodnotit majetek,“ poznamenává Alena Tkáčová, ředitelka privátního bankovnictví J&T Banky.

Meziročně nejvíce vzrostl zájem o zlato z 5 % na 15 %

Přípravy na ekonomickou krizi podnikají dolaroví milionáři již nyní. Upřednostňují investice do určitých segmentů trhu před ostatními. V dotazníku na slibná odvětví, do kterých se letos vyplatí investovat, vyšlo, že v popředí jsou stále stavební pozemky (kladně tento obchod hodnotilo 41 % dotázaných) a rezidenční nemovitosti (36 %).

Nejvíce klesl zájem o začínající firmy a start-upy (pokles z 35 na 19 %) a dále propadl zájem o kryptoměny (bitcoin) na pouhá 3 %. Naopak meziročně vzrostl zájem o zlato (z 5 % na 15 %), což byl největší nárůst mezi všemi investičními segmenty. A jak naznačují další informace, zájem o zlato bude s blížící se krizí jen vyšší.

Aktuální cena zlata

5. 8. 2020

$2035.2425.17%YTD

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články