Cena zlata poprvé v historii prolomila hranici 2000 dolarů za unci

5. 8. 2020

Cenu zlata nad 2 000 dolarů za trojskou unci zapříčinila včerejší masivní exploze v libanonské metropoli Bejrútu. Zatím není známo, zda šlo o nešťastnou náhodu nebo teroristický útok. Výbuch nepřežilo více než 100 osob a tisíce jsou zraněny. Celý incident bohužel jen podpořil eskalující geopolitické neshody na Blízkém východu.

Další faktorem, který nutí investory přesouvat finance do zlata, je opětovně rostoucí obchodní konflikt mezi Spojenými státy a Čínou. A stále zde máme nejistotu s nekončícími problémy s koronavirovou pandemii, protože téměř na denní bázi se po celém světě objevují nová lokální ohniska epidemie.sející nejistota ekonomická. Stále není zřejmé, jakou ekonomickou škodu způsobí dosavadní šíření nákazy.

Zlato jen za poslední měsíc posílilo o více než 10 % a v růstu pokračuje. Stále je vhodná příležitost k nákupu, protože světoví analytici, vzhledem k výše jmenovaným obavám na trzích, odhadují růst zlata až k 2 500 dolarů za trojskou unci.


Máte zájem o jednorázovou investici do cenných kovů či pravidelné spoření? Obraťte se na naše poradce nebo nás kontaktujte na klientské lince KAPITOL Gold +420 910 902 737 v pracovních dnech od 8:00 do 16:00. Rádi se vám budeme věnovat.

Aktuální cena zlata

23. 11. 2021

$1806.84

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články